Twoje IP to: 54.226.25.74
 
Menu »  Świat SoftwareSprzętGame ArenaWebmasteringHacking i BezpieczeństwoZrób To SamTricki z Windows • Porady Komputerowe • SłowniczekKursyZa darmo w sieciDownloadGry On-LineStrefa TatypsychopatyRedakcjaHistoria Strony!Forum!Linki
<<Powrót do strony głównej portalu
Recenzja: Hard Truck 18 Wheels of Steel

Hard Truck fajne a do d***.
Recenzja: Hard Truck 18 Wheels of Steel

O co chodzi w tej grze?

     Mamy do dyspozycji 1 z 5 ciężarówek (w zależności od kieszeni) i mamy rozwozić kontenery. Można je znaleźć w firmach przewozowych, których jest ok. 20. Można także zatrudniać pracowników aby ci nam pomagali (tylko trzeba im kupić ciężarówki). no i nasza firma rozwija się. Brzmi tak pięknie i prosto ale w rzeczywistości trzeba poświęcić ok. 10 godzin aby nasza firma zaczęła przypominać to czym jest.

Czy tam da się wjechać?

     Gdy chcemy odwieść pakunek musimy podjechać do miejsca odbioru tyłem. Bywa jednak, że miejsce wyładunku jest ciasno ogrodzone, oraz obok nas stoją 3 kontenery. Zaczyna się zabawa :). Na ogół na miejsce dojeżdżamy ok. 2 min przed czasem i spotyka nas taka historia jak wyżej. Walka z czasem na śmierć i życie jak zdążysz to dostaniesz 8 patyków jak nie to dostaniesz tylko  karę za spuźnienie i ewentualne uszkodzenia pakunku.  Wjeżdżasz przodem nie możesz wykręcić minęło 15s. Próbujesz wyjechać utknąłeś jakoś powoli udaje się minęło następne 30s. musisz się teraz odwrócić 10s następnie wjeżdżasz tyłem. Klops nie mieścisz się nie zakręcisz całkowicie 10s teraz pomału do przodu i do tyłu aż się uda 20s okazuje się że nie trafiłeś w odpowiednie miejsce i jeszcze tak parę razy :) aż można się spocić. Wreszcie 5s przed czasem uff. 

Jak zatrudniać pracowników

     Zatrudnienie pracownika to ciężka harówka :D najpierw trzeba jeździć z godzinę aż się takowy pracownik znajdzie. (sam) potem należy wejśc do laptopa (N) i gość jest na liście driwerów. Niestety jeżeli trafi ci się taki co ma wiele gwiazdek to nie odbierze telefonu i nie masz jak go zatrudnić. Trzeba czekać następną godzinę. U mnie taki co miał 1 gwiazdkę trafił się to ok. 3-4 godzinach gry.  Do tego czasu musisz uzbierać co najmniej 20 000$ aby kupić mu chociaż najtańszy wóz. Jak się takowy znajdzie to go zatrudniasz. Niestety nic nie robi leń :(. Przy każdej przewiezionej przez ciebie przesyłce jest jakiś taki napisik w nawiasie. Musisz przewieść taką przesyłkę co ma tam jakiś napis na R( jest ich cholernie mało). Musisz dowieźć tą przesyłkę bez zniszczeń i na czas. Dostaniesz licencję. Teram możesz dawać robotę swoim pracownikom tylko na prasie pomiędzy miastami w których przewoziłeś ten pakunek. Jeśli chcesz więcej tras musisz więcej takich paczek przewieźć. Niestety nasi pracownicy są mało wydajni ponieważ po każdej robocie idą spać, a z tego co zarobią mały procent trafia w twoje ręce (benzyna zniszczenia wszystko kosztuje). Średnio po 4 tygodniach (w grze) zwraca się te 20 patyków za samochód pracownika, czyli po jakichś 2 godzinach grania. Miła perspektywa :). 

Śpioch

       Bardzo mnie denerwuje ciągłe zasypianie naszego kierowcy przy kierownicy :(. A postojów w których można się przespać jest bardzo mało. Idea poświęcenia 20 minut aby pojechać do najbliższego takiego punktu doprowadza do szału.

                                                                                         Jak się ma gra w stosunku do poprzednika??
        Trochę kontrowersyjny dałem temat tego artykułu ponieważ chciałem uwzględnić jakość tego produktu. Jednym słowem programiści się nie postarali :(.
 Po kilkunastu minutach gry uznałem że przyjemniej się grało w Hard truck 2. Zdecydowanie została zmniejszona ilość wozów do 5 niewiem ile dokładnie było w  HT2 ale zdecydowanie więcej, ważnym także mankamentem jest ograniczenie wozów do samych tirów. W HT2 można było jeździć samochodami dostawczymi oraz osobowymi choć tymi drugimi nie można rozwozić towarów. Są jednak i plusy na pewno wielkim plusem jest długość trasy, aby ją całą przejechać potrzeba ok. 30 min jednak nie jest to lepszy wynik niż w HT2. Zaskoczyła mnie złożoność dróg, można się nawet zgubić, jest duża ilość mostów, a ulice nie zawsze znajdują się na ziemi :). Poprawie uległ także system tankowania teraz trzeba się zatrzymać przy stacji benzynowej (w HT2 można przejechać przez stację z prędkością 100MPH i i tak się zatankuje). Jednak ta zmiana najprawdopodobniej wynika z usunięcia bardzo wciągającej części gry. Nie trzeba się teraz ścigać z przeciwnikiem :(. Żeby nie było, że trochę przesadzam to zdecydowanie poprawił się wygląd miast heh teraz zamiast 5 domków  jest 25budynków  :) i 2 mosty.

                                                                                                                            Grafika
 
      To co ujrzałem odpalając tą grę .... szkoda gadać tragedia!!! Może i jest tu dużo dróg, ale to nie znaczy że ma być taka  beznadziejna grafika hmm można to porównać do NFS 2. Hard truck 2 miał zdecydowanie lepszą oprawę :) te piękne widoki itd. 18 Wheels ma za to niebo rodem z gry z przed 10 lat, cała trasa ma chyba taką samą texturę, są chyba 2 typy drzew, a wszystkie budynki, mosty itd. są złożone z klocków :). A warto też powiedzieć trochę więcej o tych drzewkach. Jak na razie to dostrzegłem 3 rodzaje drzewo liściaste nie za duże, palma (nawet ładna) oraz krzak (drzewo bez pnia) .  Warto także zwrócić uwagę, że trójwymiarowy jest tylko teren otaczający nas w promieniu 50m :) dalej znajduje się tło. Najbardziej widać to jadąc nad wodą gdzie widać niedaleko granicę między powierzchnią wody, a brzydkim tłem.

                                                                                                                       Grywalność
      Jednym słowem brak grywalności :(.

To było robione na P4 3.0 HT 512 ram i Geforce FX 5600. hmm 52 Fps to chyba za mało jak na taką jakość grafiki i ten sprzęt przy                 rozdzielczości 1024/768. Chciałem jeszcze dodać, że na celeronie     1200Mhz, 128Ram i Geforce 2MX 200 gra mocno już zacina przy        800/600.pixelach. Co więcej te 52Fps były na postoju jak się jedzie     wartość ta spada prawie o 10 klateczek. Zaraz zaraz taką prędkość mam w NFS U przy ful detalach i tej samej rozdzielczości, a jakość      nie do porównania.                                                                                 

No i po prawej dałem screana z starego poczciwego NFS 3. No i to znowu daje wiele do myślenia gierka starsza o parę lat a o wiele ładniejsza grafika :). A i te 64Fps czasem podchodzi do 72 :). Trzeba też porównać odległość na jaką renderuje się obraz 3D w NFS jest to daleeeko a sami spójrzcie w Hard Truck jest to bardzo blisko no i jeszcze te wstawki 2D :( np. ogrodzenie.

Błędy

Tej serii gier zawsze towarzyszyła masa byków :). W hard truck 2 nie można było zostawić samochodu samego ponieważ staczał się, następnie przenikał przez góry i spadał w niebieską otchłań :) :). Widać omawiana przeze mnie gra też nie jest od nich wolna.  Tego typu błędy jak na screanie zdarzają się niezwykle często. Jak się postarasz to możesz przejechać przez latarnię albo i nawet inny samochód.

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie

   Idea tej gry jest świetna niestety wykonanie do kitu. Ogólnie oceniam grę w skali do 10 na 4.5 punkta. O tak niskiej ocenie zaważyły: Beznadziejna grafika oraz kupa błędów.  Jakbym zapomniał o naszej cudownej grywalności. Gra z taką grafiką powinna płynnie śmigać na 300Mhz i grafice 16MB.

© Mival

 

©Copyright Eksakomp.XP.pl    Wszelkie prawa zabronione.